Česká manažerská asociace - Linkedin
Posted on / by jiri.kratochvil / in Linkedin, z DIGITAALu

DIGITAAL pro ročenku České manažerské asociace: Vliv Linkedin roste

Jak už jsme s vámi sdíleli v jednom z našich předcházejících blogpostů, letos v létě jsme se přidali do regionálního klubu České manažerské asociace (ČMA) pro Moravskoslezský kraj: Elite klubu MSK. O to víc jsme hrdí na to, že jsme mohli přispět do ročenky ČMA článkem a vizí toho, jak čeští manažeři mohou profitovat z využívání sociální sítě Linkedin.

Proč používat Linkedin?

Už jenom proto, že se dnes na českém Linkedin pohybuje okolo 2 milionů aktivních uživatelů. To z něj dělá obsáhlý adresář užitečných business kontaktů napříč odvětvími. Najdete zde nejen více než 26 tisíc manažerů úrovně C-line, přes 25 tisíc manažerů výroby, ale i mnoho freelancerů a dalších zajímavých kontaktů, na které byste jinde nenarazili.

Upřímně, „kde jinde byste našli kontakty na ty, kteří rozhodují třeba o nákupu technologií nebo personálních strategiích, než na Linkedin.”

Jak ale konkrétně využít Linkedin v obchodním procesu?

“Není nic jednoduššího, než si najít v každé zemi osoby splňující profesní podmínky vašich potenciálních zákazníku či partnerů.” říká náš kapitán DIGITAALu, Jiří Kratochvíl. Vyhledané kontakty pak můžete snadno a zdarma oslovit. Prvotní kontakt a obchodní konverzace bude stejně (ne-li více) efektivní, než kdybyste například networkovali na veletrzích. Finanční a časová náročnost networkingu na Linkedin je ale minimální.

Celý DIGITAAL článek, i mnoho dalších zajímavých, si můžete přečíst v ročence ČMA nebo si ročenku celou prolistovat níže.


Ročenka ČMA