Posted on / by jiri.kratochvil / in podcasty Jak to jde?, reportáže, z DIGITAALu

Jak to jde? Nový DIGITAALní podcast

Přátelé a sympatizanti, dneska tady pro vás máme jednu moc fajn novinku.

Spustili jsme náš vlastní podcast. Ten nese název Jak to jde? a právě v názvu se skrývá i jakási originalita našeho konceptu, tak čtěte dál.

Nechtěli jsme se jen tak svézt na vlně podcastového šílenství, které po celém světě panuje, o vlastním podcastu jsme uvažovali už dlouhou dobu. Akorát teď dozrál čas.

Máme kolem sebe moc fajn lidi. Klienty, obchodní partnery nebo kamarády z businessu. A každý má za sebou fascinující příběh, který není mnohdy příliš vidět. Řekli jsme se tedy, že právě o těchto příbězích budeme točit podcasty, jelikož často je z podnikání vidět jen ta pověstná špička ledovce.

A proč Jak to jde?

Nechtěli jsme točit jen další rozhovor ve studiu, ale chtěli jsme, aby to bylo autentické, lidské, mělo to duši. A proto jsme vymysleli natáčení podcastů za chůze. V pro hosta přirozením prostředí. Takže na ulici, v obchodě, v továrně. Navíc je to o podnikání a životním příběhu, takže…

Za chůze se člověk bude více soustředit na obsah než na formu a zvuky na pozadí dodávají rozhovoru větší šmrnc nebo chcete-li česky drajv.

A máme už dva díly venku. Tedy v éteru. Přesněji na Spotify a Google Podcasts. Na dalších platformách se již pracuje.

Prvním hostem byl kamarád a podnikatel v oblasti vývoje webových aplikací, Lukáš Sudolský. S tím jsme se bavili o přerodu mindestu živnostník – podnikatel, ale také o tom, jak řídí svůj tým na dálku. Ze Španělska.

Druhým hostem byl Honza Beneš. Šéf party architektů pod názvem petit atelier. Moc zajímavý člověk, který má za sebou 5 ocenění Stavba roku MSK a řadu poutavých příběhů. S ním jsme se bavili v třineckém lesoparku o HR, o motivaci lidí, talentu i soudobé architektuře.

A teď už honem klikněte sem a nechte se inspirovat.