Posted on / by jiri.kratochvil / in podcasty

Martin Fabián Rusek v podcastu Jak to jde?

S Martinem Fabiánem Ruskem jsme se sešli přímo na zahradě, která sousedí s jeho domem. Moc jsme se těšili na vyprávění o grafice a obecně o výtvarném kumštu. Martinovu práci už léta sledujeme a jeho dílem jsme nadšeni. Byli jsme moc zvědaví, jak velký díl tajemství ze svého know-how bude Martin ochoten pustit do éteru.

Martin, k našemu velkému potěšení, neskrýval vůbec nic. Byl absolutně otevřený a spontánní a prozradil na sebe spoustu věcí, z nichž mnohé už se grafiky téměř netýkaly.

Více než hodinu jsme s Martinem kličkovali mezi stromy a výsledkem je podcast, který vám, jako třetí z naší podcastové série, nabízíme. Radost z onoho dopoledního nahrávání byla veliká a to nejen díky odkrytým tajemstvím, ale především díky setkání s člověkem, jehož kreativita sahá do nebes, a který, místo grafických technických návrhů, odevzdává umělecká díla.

Více už vám o podcastu „Jak to jde“ s Martinem Fabiánem Ruskem neřekneme. Snad jen, že z něj můžete načerpat spousty inspirací pro vlastní práci. Dozvíte se například, jak nacházet kompromisy v jednání s klienty, jak a kde hledat nápady nebo třeba, jak udělat neotřelou výstavu obrazů během pandemie.  

Jak již bylo řečeno, rozhovor s Mariánem Ruskem byl třetím ze série podcastů „Jak to jde“. Dostupné jsou i předchozí díly, které taktéž rozhodně stojí za poslech. V prvním díle jsme si povídali s kamarádem, vývojářem webových aplikací, Lukášem Sudolským a druhý díl jsme věnovali Honzovi Benešovi, šéfovi party architektů pod názvem Petit Atelier, který řídí svoji firmu ze Španělska.

Ukazuje se, že naše strategie, být sami sebou, a nenechat se strhnout mainstreamovou podcastovou vlnou, byla skvělým cílem. Naše hovory nenesou známky popíkové lacinosti, ba naopak, nabízí posluchačům příjemný hodinový poslech výpovědí lidí, kteří, ač nejsou pravidelně na titulních stranách magazínů,  mají o sobě a o svém pohledu na  oblast, které se věnují, co říct. Každá z našich podcastových „obětí“ má svůj vlastní fascinující příběh, který může ovlivnit i vás.  

Pokud vás tedy zajímají příběhy profesionálů, kteří zůstali, i přes svůj úspěch, obyčejnými lidmi, hledejte na www.digitaal.cz nebo přímo na Spotify či Google Podcasts pod heslem „Jak to jde“.