Posted on / by jiri.kratochvil / in podcasty Jak to jde?

(podcast) Jak to jde? s Petrem Jalůvkou z DYNAMIC FUTURE

Před začátkem rozhovoru jsme stáli před domem, který svými architektonickými prvky nezapře, že má už nějaké to století za sebou.

“Stojí tady od roku 1836. Bylo nám líto jej bourat, tak jsme jej zrekonstruovali,” doplnil Petr Jalůvka informaci o historii rodinného obydlí. Dal tím podprahově najevo, že stavět na starých dobrých základech nové věci považuje za smysluplné. 

Během rozhovoru, který vznikal za chůze poblíž domu z 19. století jsme se ale bavili o oboru, který více než k letům minulým vzhlíží k budoucnosti. Když padla otázka na krátký popis termínu Digitální dvojče, dozvěděli jsme se, že právě díky digitální simulaci ještě neexistujících staveb či procesů můžeme odhalit potenciální budoucí nedostatky a vyhnout se tak komplikacím při výrobě nebo iracionálním investicím.

Petr Jalůvka během chůze povídal zaníceně o výsledcích práce jeho firmy DYNAMIC FUTURE, která v oblasti logistiky, forecastingu a řízení a optimalizaci podnikových procesů působí přes dvacet let.

Vzpomínal na okolnosti, které určily směr jeho podnikání a taky na to, za jakých podmínek vznikaly první projekty. Petr Jalůvka v rozhovoru také krátce zapolemizoval o smysluplnosti virtuální reality, která není dále využívána a mimo jiné také zmínil zlomovou zakázku, na níž si nejvíce uvědomil osobní zodpovědnost za budoucnost klientů. 

Hovořil o jimi vyvinuté aplikaci PREWIT (PREdiction WIzard Tool), nástroji, který na základě statistické analýzy spotřeby v minulosti dokáže předpovědět budoucí poptávku nebo o Wittnesu britské společnosti Lanner, který dokáže na digitální kopii reality simulovat stavby či výrobní procesy. 

Do téměř třičtvrtěhodinového povídání o businessu s digitálními produkty několikrát vstoupily Petrovi malé děti s nečekanými sděleními a sympaticky obohatily rozhovor o informaci, že úspěšný podnikatel může být také úspěšným otcem. 

Na konci rozhovoru plného vzpomínek, zpráv o současném stavu podnikání, ale i plánů do budoucna, jsme od Petra získaly několik dobrých tipů na výlety v okolí jeho bydliště. Pozval nás například na Velký Javorník, Národní sad Štramberk či Kopřivnickou rozhlednu.

Chcete-li povídání za chůze absolvovat zpětně s námi, poslechněte si podcast “Jak to jde” s Petrem Jalůvkou. Nejen tento podcast, ale všechny předchozí ze série “Jak to jde” najdete na Spotify, Google Podcasty nebo na Apple Podcasts.