Posted on / by Jiří Hanulík / in případové studie

(případovka) Pětiletá spolupráce s největší strojírensko-technologickou skupinou a PR s milionovými dosahy bez placené reklamy

Profily na sociálních sítích jsme tvořili od nuly

V roce 2017 jsme stáli před velkou výzvou. Spravovat profily na sociálních sítích skupině, která má opravdu široký záběr působnosti. Museli jsme proniknout do světa výroby hodinek, vojenské techniky, radarů, munice, tanků, obrněných vozidel až po aerospace, civilní nákladní automobily nebo brzdové systémy pro kolejová vozidla.


Nelze za firmu komunikovat bez znalostí v daných oborech. Ale my výzvu přijali a postupně vybudovali profily s milionovými dosahy a to bez placené reklamy.

Dosah až na 5 000 000 lidí na Facebooku

Profily skupiny na sociálních sítích měly na začátku pár desítek nebo maximálně několik set fanoušků. Po pěti letech čítá fanouškovská základna na Facebooku okolo 41 000 lidí, na Linkedinu to je přes 11 000 lidí a na Instagramu téměř 7 000 příznivců.

Díky zápalu pro podnikání klienta i naše řemeslo jsme dokázali tvořit tak zajímavý obsah, který oslovil milovníky vojenské techniky a československého strojírenství. Výsledkem bylo třeba to, že dosahy na platformě Facebook šplhaly často k neuvěřitelným 5 000 000 oslovených lidí měsíčně. Na Linkedin, který nebyl v té době tak široce využívaný, jako dnes, to bylo průměrně až 120 000 impresí měsíčně.

Pod našim vedením profily běžně dosahovaly k hranici až 20 000 000 oslovených uživatelů ročně. Firemní stránka na Linkedin, která v prvních letech nepatřila mezi priority v rámci komunikačního mixu, se byla mezi roky 2019-2022 dokonce nominována uživateli mezi 160 nejlepších stránek českého Linkedin a odbornou porotou vybrána mezi TOP 16! Pamatujeme si na produktová videa, která díky skvělému produktu a spojení naší vášně pro podnikání klienta ve spojení s roky praxe v oblasti DIGITAALní komunikace dosahovala přes jeden milion shlédnutí a šířila se virálně internetem.

Možná vás napadá otázka, jak jsme toho dosáhli. Jednoduše – máme vášeň pro online marketing, na sociálních sítích jsme jako ryba ve vodě, naše práce nás naplňuje a baví, děláme ji srdcem. S každým zákazníkem se naplno sžijeme, navnímáme jeho produkty, obujeme si doslova jeho boty a vyrazíme do terénu, do světa, který je non-stop online. Dokážeme z firem vytáhnout informace, ke kterým se běžně nedostanete a vytvořit tak zajímavý a pestrý komunikační mix založený na firemních hodnotách a vizích. Zajímavý jak pro klienta, tak pro uživatele. Tento „úspěch“ by však nenastal bez důvěry klienta v nás, sílu sociálních sítí, skvělé propojení s interní PR agenturou a náš zápal pro podnikání klienta & lásku k řemeslu.

Jsme DIGITAAL. Necháváme zářit české firmy na internetu. Rozzáříme i tu vaší?

E: jirka@digitaal.cz
T: 724 170 007