Posted on / by Jiří Hanulík / in podcasty Jak to jde?

ROSTEME SPOLEČNĚ klíčovým mottem společnosti FAVEA. Podcast Jak to jde? s generální ředitelkou Martinou Pavlovou

Společnost FAVEA je smluvním výrobcem doplňků stravy. Vyrábí inovativní bezpečné produkty zvyšující kvalitu života. Svou historii začala psát již před 28 lety a dnes zaměstnává téměř 100 zaměstnanců. Vyváženost soukromého a pracovního života je nedílnou součástí firmy.

Silné vazby s obchodními partnery i se zaměstnanci

Obzvláště v dnešní době, kdy stačí jen nuance a dochází k třecím plochám mezi obchodními partnery. Tak, když ty vazby jsou silné, tak se mnohem lépe překonávají i ty překážky, které mají všechny strany, říká Martina Pavlová, generální ředitelka společnosti FAVEA.

Přestože ve společnosti FAVEA pracuje na 100 zaměstnanců, z pohledu firemní kultury se jedná o rodinnou firmu. Během několika návštěv a debat s jednotlivými lidmi na různých pozicích jsme vždy cítili všestrannou spokojenost s prací ve FAVEA. Zaměstnanci nejčastěji zmiňovali, že je práce ve FAVEA opravdu baví a pochvalovali si kolektiv kolegů i vedení. V tomto směru FAVEA vybudovala pevné základy, na kterých nadále staví.
Ve stejném duchu buduje firma také vztahy s obchodními partnery. To vše definuje motto společnosti ROSTEME SPOLEČNĚ.

Jak FAVEA zvládá dopady pandemie nebo zdražovaní energií?

Řada firem posledních několik let, stejně tak naše firma FAVEA, byla nastavena s cílem růstu, navyšování tržeb, zvyšování případně zisků. A i nám poslední dva roky, včetně toho stávajícího, ty tržby klesají. Klesají z těch důvodů, které si myslím, že všichni moc dobře známe. Důležité je, že co se týká z pohledu ziskovosti, tak s tím bojujeme velmi statečně, říká Martina Pavlová, generální ředitelka společnosti FAVEA.

Podcast s paní Pavlovou jsme nahrávali během procházky v nádherném prostředí Hukvald a debatovali o firemní kultuře, o dopadech pandemie nebo válečného konfliktu na podnikání, o příležitostech a jistotách v podnikání, o vizích do budoucna nebo o sociálních sítích a spolupráci s DIGITAALem. 

Celý podcast si můžete poslechnout zde: