Rijád má ambici stát se jedním z 10 nejbohatších měst
Posted on / by jiri.kratochvil / in Arabic, z DIGITAALu

Šance pro české firmy: Rijád má ambici stát se jedním z 10 nejbohatších měst

U příležitosti Institutu pro budoucí investiční iniciativy  v Saúdské Arábii, oznámil korunní princ Mohammed bin Salman ambiciózní plány království.

Učinit z Rijádu jedno z deseti nejbohatších měst na světě. 

Do roku 2030 chce zdvojnásobit počet obyvatel na 15-20 milionů a udělat z Rijádu zelenější  město. Všechny charakteristiky Rijádu jsou totiž živnou půdou pro vytváření pracovních míst, ekonomického růstu a investiční  příležitostí.

Korunní princ  je  přesvědčen, že světovou ekonomiku tvoří víc velká města než samotné národy. Saúdský ministr pro investice Khalid al-Falih oznámil řadu reforem vstřícných k podnikání, které budou přijaty do poloviny roku 2021 a které nevyhnutelně přilákají mnoha nových investorů. 

Během konání Institutu, se účastníci dozvěděli, že se již zaregistrovalo 24 nadnárodních společností, aby založili své regionální ústředí v Rijádu, včetně gigantů jako PepsiCo, Schlumberger, Bechtel a Boston Scientific, as stejně jako řetězec rychlého občerstvení Tim Hortons.

Šance pro české firmy? Zcela nepochybně.

A Linkedin může ke vstupu vaší firmy na arabský trh přispět. Naučíme vás, jak si díky Linkedin najdete zajímavé kontakty právě třeba v Rijádu a nebo pro vaši firmu rozjedeme reklamní kampaň lokalizovanou v arabštině (stačí napsat na souad@digitaal.cz, v týmu máme nativní arabsky mluvící mluvčí).

Tento text čerpá z článku publikovaného na webu Arabnews.com