Posted on / by jiri.kratochvil / in z DIGITAALu

DigiAudit od MSIC: Jak je na tom DIGITAAL s digitalizací?

Digitální svět je naším domovem, naším nástrojem a taky prostorem, ve kterém poskytujeme špičkové služby našim zákazníkům. Abychom si standardy udrželi a abychom získali pohled zvenčí bez provozní slepoty, rozhodli jsme se projít digitálním auditem. O co v něm šlo? Prestižní organizace Moravskoslezské inovační centrum ve spolupráci s nezávislým expertem nahlédlo do digitálních “střev” DIGITAALu. Expert zmapoval míru digitalizace a zhodnotil, jestli neplýtváme časem a investicemi. Zaměřil se na efektivní využití informačních technologií a taky si posvítil na potenciální slabá místa, na která bychom se měli zaměřit. Jak jsme dopadli? 

Plně digitální DIGITAAL

Výstupem byl report, který jsme s expertem a odborníkem z MSIC během necelé půlhodinky rozebrali přes videohovor. A jaké bylo výsledné hodnocení? Velice pozitivní. Neztrácíme čas zbytečným papírováním. V papírové formě jsou jen některé nezbytné dokumenty. Pro komunikaci mezi sebou, řízení projektů a celkový chod DIGITAALu využíváme k tomu určený software, který nám i našim požadavkům a očekáváním vyhovuje. Jakou to má výhodu? Vše na jednom místě – kdykoliv, odkudkoliv. Využívání cloudových úložišť nám zjednodušuje práci. Díky sdílení dat jsme pro případ personálního výpadku zastupitelní. Používáním moderních projektových softwarů jsme upustili od nepřehledných nástěnek a hald zbytečných papírů. 

Zálohovat, zálohovat, zálohovat! 

Cloudová úložiště, respektive jakékoliv digitální verze dokumentů a dat, mají i své stinné stránky. Je třeba myslet na zálohy. Nikdy nevíte, co se může stát – vypadne proud, shoří harddisk, ztratí se notebook. Horší může být výpadek volně dostupných služeb, které denně používáte a práci bez nich si nedokážete představit. Sice pravděpodobnost, že Google Workspace vypadne na déle než den, je mizivá, ale, jak se říká: “kdo je připraven, není překvapen”. Data v DIGITAALu pravidelně zálohujeme. Uvědomujeme si, jak důležitá je bezpečnost dat, a proto jsou pro nás několikanásobné zálohy prioritou.

“Od začátku, ještě když DIGITAAL nebyl DIGITAALem a byla to v podstatě one man show, jsem IT infrastrukturu tvořil tak, aby se dalo skokově růst. Abychom nebyli závislí na jednom místě a vše se dalo rychle a přehledně delegovat. Jsem rád, že DigiAudit od MSICu potvrdil správnost mého několik let starého rozhodnutí vydat se tímto směrem”, říká k závěrům auditu CEO DIGITAALu Jiří Kratochvíl.