Posted on / by jiri.kratochvil / in podcasty Jak to jde?

Jak to jde? s Adamem Liškou z WITKOWITZ ENVI

V mnohých z nás přetrvává představa, plynoucí často z vlastních zkušeností, že generální ředitel velké společnosti je personou, které se všichni bojí a která nahání respekt už jen díky své vysoké funkci. Při rozhovoru s Adamem Liškou, generálním ředitelem společnosti WITKOVITZ ENVI, vás něco takového ani na milisekundu nenapadne. Setkání s člověkem, který řídí tak velkou firmu, a přitom v každé souvislosti zmiňuje slovo “pokora”, je setkáním, na které se nedá jen tak zapomenout.

Sešli jsme se ve výrobní hale a kolem nás tu a tam něco zarachotilo. Atmosféra prostoru, v němž vznikají produkty WITKOWITZ ENVI, skvěle doplňovala obsah slov mladého generálního ředitele. Neskrývaně se v nich odrážela láska ke strojírenskému oboru a k českému průmyslu. 

Poslechněte si v našem podcastu, co si Adam Liška myslí o vzdělání, o tom, jak je důležité vracet se ke kořenům českého strojírenství a o strategických nástrojích, které on sám, jako manažer, upřednostňuje. 

V otevřeném a upřímném rozhovoru se také můžete dozvědět, jak podstatná je pro něj komunikace v týmu nebo jaké jsou plány WITKOWITZ ENVI do budoucna.

Nejen o práci jsme se ale s Adamem Liškou bavili. Přišla řeč také na osobní priority a na to, co nejvíce jej, jako člověka v minulosti ovlivnilo. Uprostřed vysoké a rozlehlé výrobní haly jsme se bavili o vzorech, inspiracích a lidských potřebách. 

Přesto, že náš dialog trval pouhých čtyřicet pět minut, stačili jsme probrat spoustu věcí, které rezonují v každém z nás, ať už v profesní nebo v soukromé sféře. Došli jsme k závěru, že klíčem k úspěchu a vnitřnímu uspokojení jsou docela jednoduché univerzální principy, na něž bychom neměli nikdy zapomínat. Jaké tyto principy jsou, se můžete, mimo jiné, dozvědět v našem podcastu.

„Jeden z výroků, který mě neustále inspiruje, je věta matky Terezy: Nedokážeš to, co dokážu já, nedokážu to, co dokážeš ty, ale spolu dokážeme velké věci’. A takto by podle mne měl dobrý manažer přemýšlet”,

ukončuje rozhovor se skromným úsměvem mladý generální ředitel společnosti WITKOWITZ ENVI, Adam Liška. 

Podcast Jak to jde? najdete mimo Spotify a Google Podcasty nově na Apple Podcasts.