Posted on / by Jiří Hanulík / in HR mining

Chystáte se s firmou na veletrh? Domluvíme vám schůzky!

Účast na různých akcích jako jsou výstavy, veletrhy, apod. něco stojí. A mnohdy to nejsou malé náklady. Často se stává, že vy jako šéf zajistíte účast na veletrhu, ale obchodníci čekají, kdo za nimi přijde. Jsou v tzv. pasivním módu. Přitom existují metody, kterými můžete zjistit, kdo se na veletrh chystá a tyto lidi oslovit. Cíleně a velmi efektivně. 

Jak to funguje?

Než vůbec vyrazíte na veletrh, budete mít diář plný schůzek. A je zcela jedno, zda se jedná o akci v Česku nebo kdekoliv v zahraničí. Metodou HR mining jsme schopni jménem vaší společnosti oslovit relevantní osoby, které již dříve tuto akci v minulých letech navštívili a především ty, kteří se na akci letos chystají.
Vaší obchodníci tak nemusí čekat, až u nich kolemjdoucí zastaví. Budou mít dopředu domluvené schůzky s lidmi, kteří mají zájem dozvědět se více.

K těmto účelům používáme profesní síť Linkedin. Zde se nachází úplně jiná komunita lidí než na jiných sociálních sítích. Drtivá většina je zaměřena na business, podnikání, seberozvoj a na navazování nových kontaktů. Záleží jim na vzájemné propojenosti a na vztazích (i proto Human-to-Human marketing/selling).

Když jsme naposledy klientovi z Ostravy domlouvali schůzky na pražském veletrhu, dosáhli jsme 38% response rate. Z 204 oslovených lidí nám 78 odpovědělo. Zpětnou vazbu nám dali i ti, kteří se nakonec rozhodli na veletrh nedorazit, byť to původně měli v plánu. Slušnost je slušnost. Zde se ještě uznávají tradiční hodnoty mezilidské komunikace.

Fungují zde úplně jiná pravidla než na Facebooku, Twitteru apod. Navíc se zde můžete seznámit i s nejvýše postavenými lidmi ve firmě. 

Dalším pozitivem je, že i s těmi, kteří na veletrh nedorazili, už máte prvotní seznámení za sebou a co vám brání se domluvit na setkání i mimo oficiální akci? Máte totiž minimálně jednu společnou věc a tou je vášeň pro odvětví, ve kterém oba dva pracujete. 

Zaujalo vás naše řešení? Zajímalo by vás, jak se dá HR mining aplikovat u vás ve firmě? Domluvte si s námi on-line schůzku >>